krpan in druščina postani član

V primeru, da vam davčni inšpektor neupravičeno odmeri dodatne davčne obveznosti (kar se prepogosto dogaja v slovenski praksi), ali bi še naprej korektno izpolnjevali vaše davčne obveznosti:

Odgovor Glasov
Da;
42.86%
21
Ne;
26.53%
13
že sedaj tega ne počnem zaradi lastnega preživetja;
12.24%
6
že sedaj tega ne počnem zaradi lakomnosti države;
12.24%
6
ne vem, "ne razumem" vprašanja :)!
6.12%
3

amy - 28.03.2014 - 12:36

Že dolgo časa nismo imeli nadzora inšpektorja.

Vendar se vsak dan trudim delati čimbolj pravilno. Problem oz. napake, pa se največkrat pojavljajo zaradi množice zakonov, pravilnikov, hitrega spreminjanja le teh in pogosto nerazumevanja. Kot je dejal neki pravnik, v Sloveniji ob 17.000 zakonih in ostalih predpisih ni možno delati brez napak. Moti me tudi kako si določene člene zakonov dva pravnika, ali davčna svetovalca ali dva davčna inšpektorja razlagata vsak po svoje. Se vprašam, kako naj potem delamo pravilno.

Moti me tudi pozno pojasnjevanje določenih členov zakonov. Ko rabim pravilen odgovor tega ni, čas pa teče, potrebno je oddati vse po zakonu določene obrazce, zato v danih razmerah naredim po svojem razumevanju, nato pa se čez mesec ali dva pojavi pojasnilo, ki je drugačno od mojega razumevanja.

Vsi, ki smo dolžni delati po zakonih, bi se morali združiti in ZAHTEVATI JASNE IN SREDNJE IZOBRAŽENIM SLOVENCEM RAZUMLJIVE ZAKONE!

Ne pa da imamo še stroške z najemanjem davčnih svetovalcev, da nam podajajo samo svoja mnenja katera moramo plačati. Ko pa pride inšpektor obvelja njegova in dvoumen zakon.

V naši ustavi je zapisano, da morajo biti predpisi razumljivi večini povprečno pismenih ljudi.

Večkrat se vprašam ali so tam zgoraj samo še retardirani, ali pa smo že tudi mi taki?

Martin Krpan - 29.03.2014 - 05:57

Če k vašemu zapisu dodam še zraven, da cca. 1/3 brdavsov obupno slabo obvladuje davčne predpise (kar je včasih v "prid" zavezancem, večkrat pa je ravno obratno) in da je njihova davčna kultura (tudi osebna) na dokaj nizkem nivoju, potem ... Ja, v takšni državi živimo.

 

P.S. Največji problem pa je (po mojem) to, kako država porabi "naš" denar.

pripomba - 31.03.2014 - 12:31

Odgovor 6:

 

situacije neupravičeno odmerjenega davka ne bi dopustila - so pripombe, pritožbe, pravna sredstva

Martin Krpan - 01.04.2014 - 09:59

Saj je simpatično, ko so še entuziasti, ki verjamejo v pravna sredstva, pravno državo ... glede načina delovanja sodišč :).

P.S. je pa tudi res, da (predvsem Vrhovno sodišče) deluje dosti bolj "avtonomno" (čuden izraz), pravno (še bolj čuden izraz ...), kot upravno sodišče. Na II. stopni organ v pritožbenem postopku (MF) pa ne bi polagal upanja :).

Prva Brina - 02.04.2014 - 08:55

Tudi pri nas smo "simpatični entuziasti" vendar pa smo vsaj po statistiki v našem podjetju opazili bistveno izboljšanje na II. stopnji glede vsebine rešitev, saj smo zaporedoma dobili dve (od dveh) pozitivno rešeni pritožbi na področju DDV.

Znanje in davčna kultura na prvi stopnji pa je resnično izpod vsake kritike.

Lp