krpan in druščina postani član

Predvidena zdravstvena reforma bi naj ukinila prostovoljno dodatno zavarovanje in uvedla nove progresivne prispevke na vaše neto dohodke - se s tem strinjate:

Odgovor Glasov
Da;
28.83%
32
Ne;
71.17%
79
Nimam uradnih dohodkov, me ne zanima.
0%
0

pic - 17.01.2017 - 14:54

Vedno spretno postavljeno vprašanje :-), odgovori pa pričakovani. Nimam pravih podatkov, pa vseeno si upam trditi, da dobički vseh treh zdrav. zavarovalnic iz dopo!nilnega zavarovanja plus vse enormne razlike v cenah zdravil in pripomočkov bi zadostovale, da ne bi bilo potrebnih nobenih dodatnih obremenitev prebivalstva. In če bi znali ustaviti pohlep tistim zdravnikom, ki jim ni nikoli dovolj,  bi tudi ostali in tudi mladi zdravniki imeli dobre plače - bistveno višje od sedanjih...

Martin Krpan - 17.01.2017 - 18:30

Vprašanje je postavljeno skladno z vladnim predlogom - torej ne gre za "spretnost" postavljanja vprašanj, temveč kruto zapis bodoče potencialne realnosti :(.

"

Če mene vprašate - če bi "uredili" nabave in investicije v zdravstvu, s tem dodatno pridobili nekaj 100 mio EUR (verjeli ali ne :)), bi lahko ukinli ali precej znižali dopolnilno zdravstveno zavarovanje ter odpravili potrebo po tem, da bi znova obdavčili še dodatno nas, ki držimo tole štalo pokoncu :)).

Nati - 17.01.2017 - 20:33

Moj odgovor je deljen, tako kot najbrž pri večini; na prvi del vprašanja DA ( naj se ukine), na drugi del NE ( že tako preveč zapravljajo).

prihodnost - 18.01.2017 - 10:17

Prostovoljno zdravstveno zavarovanje je ena izmed stvari, ki so bile dane na »trg« in se je lahko vsak sam odločal ali bo sicer res za mali denar podpiral svojo lenobo in izkoriščevanje s strani drugih (zavarovalnic ali zavarovancev) ali pa bo poskrbel za svoje zdravje in nekaj naredil v tej smeri- torej dejansko kot npr. zdrava prehrana in gibanje in posledično tega ni plačeval. Torej ena izmed možnosti, da vsak sam odgovarja za ta del »zdravja«. To je bila ena majhna lučka  na koncu tunela, da ukinjamo parazitstvo, spodbujamo lastno odgovornost za svoje življenje. In sedaj je definitivno jasno, da še bolj plujemo v smer socializma, kjer smo itak vsi odgovorni za vse. Kjer se kraja, tako očitna kot tista v bankah, kot prikrita v obliki raznih prispevkov legalizira kot odgovornost vseh nas. Lopovščina na vseh ravneh ali kot revitalizacija; socializem po socializmu. Morali pa bi povečevati posameznikovo odgovornost na vseh ravneh ali drugače rečeno zmanjševati 100 % in še več obveznosti  glede na njegov  dohodek, tej povampirjeni družbi.

Po drugi svetovni vojni, predhodniki teh, ki nam danes vladajo oziroma v ozadju dejansko oni sami vlečejo niti družbenega stagniranja, so  cvet slovenske inteligence ali pobili ali pa izgnali, dandanes v naprednih ljudeh ubijajo duha njihovega razvoja. Rezultat pa je jasen in že znan ter preizkušen. Omrtvičenost razmišljanja in možnost izboljševanja življenja  človeka kot posameznik na vseh ravneh in s tem seveda družbe kot celota. Profit  75.letne vladavine krvnikov in dandanes njihovih potomcev pa je znan, odtujene milijarde družbenega premoženja in naložene v tujih bankah. Butalski slovenčki pa so zadovoljni z drobtinicami, ki padejo z miz njihovih izkoriščevalcev.

Martin Krpan - 18.01.2017 - 13:08

Iskreno - dokler se bomo "igrali Partizane in Nemce" v tej naši podalpski vasici, se nam nič dobrega ne piše.

 

V Sloveniji rabimo res neko normalno liberalno stranko, ki bo zastopala interese gospodarstva oz. normalne porazdelitve obremenitve v tej naši štalinki - do danes je še nisem zaznal ...

 

Osnovno vprašanje je samo še naslednje - ali se bodo zadeve v Sloveniji politično stabilizirale tudi v glavah volilnega telesa, ali pa bodo tukaj ostali samo še zafrustrirani starci. 

prihodnost - 18.01.2017 - 17:05

Resnično- dokler se narod ne sooči s svojo preteklostjo, jo bo vedno znova ponavljal in slovenčki jo ponavljajo že 75 let in izgleda, da jo bomo še naprej ponavljali.

bacil - 19.01.2017 - 07:59

na žalost imam 10letno dnevno srečevanje z delavci UKC Ljubljana za sabo (težka bolezen in smrt moža) in kar se tiče prijaznosti, strokovnosti in nasploh dobrega odnosa napram nevednim pacientom nimam ene slabe izkušnje; navkljub nespornemu dejstvu, da delajo v prostorih, nevrednih bolnice (urgenca) in s tako postavljeno organizacijo, ki jih enostavno sili v odvečno administracijo, v način, da se isto delo opravlja 2x ali 3x, namesto 1x, s tem da sistem ne zagotavlja strokovnjakom do hitre komunikacije med ustanovami (UKC-druge bolnice-zdravstveni domovi-domovi za starejše-morda še kdo) o samem pacientu (vsakič ko prideš, te obravnavajo kot popolnega neznanca); in jasno dejstvo: povsod so pridni, ki vlečejo in priskledniki, ki se skrivajo in izkoriščajo luknje v sistemu - tudi v zdravstvu; kar se tiče vprašanja, sega izključno v organizacijo celotnega poslovanja, ki na žalost sega v politiko in administrativno javno upravo - teh pa ne cenim preveč (več-manj sami nakladači, ki prodajajo meglo)

torej: ne samo zdravstvo in ta sistem dobičkonosnih zavarovalnic (le od kje), vso javno upravo je potrebno prevetrit na način uveljavitve poslovanja, kot velja v zasebnem sektorju: in sistem samovarovanja zdravja od rane mladosti (če skrbiš za svoje zdravje - o tem jasna evidenca, dobiš vplačan znesek PZZ povrnjen, sicer pač ne; primer zobozdravstvo v Švici ali pa davčno: če skrbiš zase, je tvoja dohodnina nižja), osebna odgovornost za napačne odločitve, sistem, ki bo sam sebe očistil slabosti, ne varčevanje, ampak ekonomsko obnašanje od vrha do tal - s tem bi kar naenkrat imeli denarja dovolj.

slovenci delujemo na način, da je vedno kriv nekdo drug - najprej naj počisti vsak pred svojim pragom: kot oseba, kot institucija

morda sem pretirano zatežila, vendar sem še globoko v osebni žalosti in me take debate razbremenijo, ker imam občutek, da morda lahko kje kaj spremenim na bolje 

Martin Krpan - 22.01.2017 - 11:44

Vsi smo samo ljudje in če se človek malce izpove, kar mu leži na duši, to ni nič narobe.

V zdravstvu pa je definitivno ena velika štala, osebnih izkušenj pa ne bom navajal - vsak gleda s svojega zornega kota in jaz lahko rečem le to, da če nimaš denarja in se kaj bolj zakomoplicira, si en velik "revež" prepuščen temu sistemu na milost in nemilost.

Reform (ali je to zdravstvena, davčna , reforma javnega sektorja itd.) pa v Sloveniji ne bo, dokler se ne premakne v glavah volilnega telesa.

P.S. Mene bi bilo sram reči, da je to, kar se predlaga zdravstvena reforma. Če tako meni Kolarjeva, je zrela za psihiatrijo - in pod to se podpišem!

Iza - 19.01.2017 - 17:17

Še malo bolj bomo nafilali ( če )  žakelj in še naprej si bodo veselo talale ene  in iste strukture, dokler ne bodo ugotovili, da imajo zopet  premalo in

bodo zopet predlagali  dvig prispevne stopnje in se spomnili še kakšnega vira od katerega naj bi plačevali prispevke. In bodo nas ovce še naprej

strigli kakor jim drago..

Kakšna reforma le. Za uvedbo resnične reforme je treba oreng delati in to kar nekaj ekip na ministrstvu, agencijah itd. ,ampak komu se pa da.

Najlažje je uzakonit dodatno polnjenje vreče, pa se izogneš vsemu delu.

 

optimist - 21.01.2017 - 19:26

Ja, spet nova fora, da bo denar direktno letel na ZZZS, sicer to ni nevemkako narobe pa vendrle; kaj pa če bi se vsi prispevki linearno znižali za recimo 20%, sem skoraj prepričan, da bi vsaj 30% brezposelnih dobilo delo in bi polnilo blagajno, pa še na naš račun ne bi živelo. A tu se pa ne vidi pozitivnost?